Če želite, da bo vaša kopalnica zasijala v slogu po vaših željah, boste morali upoštevati, da bo imelo kopalniško pohištvo glavno vlogo. Na trgu v povezavi s tem lahko izbirate med najrazličnejšimi oblikami, stili in velikostmi.
Velike pa tudi majhne kopalniške omare vam lahko pomagajo ustvariti estetski učinek, prav tako s takšnimi elementi pridobite praktične in funkcionalne kose pohištva. V njih namreč lahko shranjujete vse od pripomočkov za osebno nego, kozmetiko, prav tako kopalne brisače.
Tipi pohištva za kopalnice
Kopalniško pohištvo lahko razdelimo na štiri kategorije. To so kosovno, garniturno, kosovno sistemsko in elementarno sistemsko pohištvo.
Kosovno kopalniško pohištvo pomeni, da boste kupili posamezne kose, na primer ogledalo, omarico ali pa kakšen drug kos. Garniturno pomeni, da boste pohištvo lahko sestavljali po posameznih komponentah, ki pa jih ni možno kupiti posamezno. Kosovno sistemsko pohištvo za kopalnico pomeni, da je sestavljeno iz omaric in komponent enakega dizajna. Elementarno sistemsko pa pomeni, da lahko pohištvo sestavite iz več kosov.
Vsekakor še zdaleč ni nujno potrebno, da kopalniško pohištvo zavzame veliko prostora. Predvsem je pomembno, da je takšno pohištvo praktično, kompaktno, seveda tudi primerno elegantno. Če je vaš prostor v kopalnici omejen in kljub temu še vedno želite imeti shranjevalne enote za vse potrebščine, so na voljo tudi takšne možnosti.
Na polico ali pa predal pod umivalnikom se lahko shrani brisače, milo, prav tako tudi druge predmete, ki jih potrebujete vsakodnevno in zanje nimate prostora kje drugje.
Kopalniški blok z ogledalom
Ko se kupci odločajo za kopalniško pohištvo, zelo pogosto izberejo tudi kopalniški blok z ogledalom. Dejstvo je, da so ogledala nepogrešljiva v vsakem kopalniškem prostoru. Prostor najlaže prihranite tako, da si izberete stensko enoto z ogledalom, ki bo na prednji strani.
Kopalniške omare z ogledalom so običajno na voljo v pravokotni obliki. Seveda se lahko odločite tudi za ovalno obliko. Enote za shranjevanje pa so lahko široke in nizke ali pa visoke in ozke. Izbirate lahko med različnimi dimenzijami, oblikami.
Posebni kosi pohištva za kopalnice
Če želite kar se da spremeniti vaš dosedanji videz kopalnice, pa so na trgu na voljo tudi prav posebni in nekoliko bolj drzni kosi pohištva. To so lahko prostostoječe enote ali pa kar stenske omare. Omenjene enote so lahko izjemno privlačne in praktične obenem.
Če vaša družina šteje kar nekaj družinskih članov, si lahko omislite veliko in dovolj prostorno enoto za shranjevanje. Iz katerega koli kosa pohištva za kopalnico lahko ustvarite tudi poseben kopalniški element. To je lahko omara ali pa polica.
Izbira kotne kabine za kopalnico
Pomemben del kopalnice so tudi tuš kabine. Na voljo so različne, na primer kotne kabine za tuš, polkrožne kabine, vrata, stene in ne nazadnje še najrazličnejši dodatki za tuš kabine.
Med najpogostejše vgradne rešitve v kopalnicah sodijo polkrožne in kotne kabine oziroma prhe. Stranske stene kabine za tuš potekajo v četrtinskem ali pa v kvadratnem krogu. Standardna velikost kotne prhe je navadno 90 centimetrov x 90 centimetrov. Seveda lahko izberete tudi večjo.
Prha v niši v primerjavi s kotno ali polkrožno prho
Ena od možnosti v kopalnici je tudi prha v niši. Ta je v primerjavi s kotno ali polkrožno prho še bolj ekonomična. Potrebno je namreč namestiti zgolj tuš na steno, na primer iz stekla. Takšna kopalniška vgradna rešitev je ustrezna, če imate v kopalnici nišo, ki bi bila sicer povsem neizkoriščena.
Na voljo so tudi kompletne prhe, ki so narejene iz štirih celotnih stranskih sten. Te so še posebej prilagodljive za uporabo. Nameščene pa so povsem neodvisno od sten prostora. Posledično so primerne za hitro obnovo kopalniškega prostora.
Kaj so prehodne walk-in prhe?
Kotne kabine za tuš torej še zdaleč niso edina izbira za vašo kopalnico. Če se zanimate za bolj sodobne rešitve, vas bodo verjetno prevzele tudi tako imenovane prehodne walk-in kabine oziroma prhe.
V omenjenem primeru je kabina urejena tako, da vrata sploh niso potrebna. Običajno poleg tega ni tuš kabine, temveč je vstop povsem poravnan s tlemi. Vse skupaj je videti precej plemenito, obenem pa je izjemno praktično za uporabo.
Zasnova tuš kabine
Zasnova tuš kabine seveda v veliki meri vpliva na njen videz, prav tako pa tudi na samo tesnost in na zaščito pred škropljenjem vode. Povsem uokvirjene kabine se neredko zdijo zelo okorne, predvsem zaradi širokih okvirjev. Kljub temu je popolna tesnost pri takšnih steklenih kabinah zagotovo omogočena.